piątek, 17 listopada 2017

DWA OGŁOSZENIA


23 listopada - spotkanie z Grzegorzem Kiedrysem;
20 listopada - w Klubie "Odnowa" zmiana:
zamiast Jarosława St. Jackiewicza wystąpi prof. Mieczysław Wojtasik
(na zdjęciu: siedzi pośrodku, między Aliną Rzepecką a Ryszardem Częstochowskim)

czwartek, 2 listopada 2017

REKOMENDACJE "MYŚLI POETYCKIEJ": 2 x Bydgoszcz


JAROSŁAW STANISŁAW JACKIEWICZ - bydgoski pisarz, poeta, rocznik 1968.
Autor 8. książek poetyckich, m. in. "Metarozmowy" (2008) i "Wilk" (2013).
Współtwórca literackiego profilu na Facebooku "Myśl Poetycka".
Spotkanie z Poetą, które odbędzie się w bydgoskim Klubie ODNOWA
20 listopada o godzinie 17:00,
poprowadzi Poetka, Maria Jolanta Kowalska.

_  _    _ _           _ _    _ _

Drugie wydarzenie to:
Promocja almanachu poetyckiego pt. „W drodze”.

Serdecznie zapraszamy 23 listopada, o godz. 17:00 do Salonu Hoffman KPCK na promocję almanachu poetyckiego „W drodze”.
Almanach jest pokłosiem konkursu poetyckiego XXIX Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń Kruszwica – Kobylniki 2017, tegoroczny – rozpoczyna drugą dekadę redakcyjną. Dla uczestników spotkań każdy następny almanach to coroczny powód do dumy, do refleksji nad istotą poezji i niepowtarzalna okazja dla doskonalenia warsztatu poetyckiego.
Powstało dziesięć almanachów, dziesięć literackich doku­mentów, by ocalić od zapomnienia, zapisać w ogrodach pamięci ważne chwile i ludzi zaangażowa­nych w ich tworzenie. Poeci nadal czują potrzebę spotykania się z ciekawymi ludźmi, odwiedzania niecodziennych miejsc i odnajdywania w poezji oryginalnych obrazów poetyckich. Nadal są w drodze! Jedenasty almanach, jak każdy poprzedni, wzbudzał emo­cje zespołu redakcyjnego. Największe, jak zwykle, dotyczyły tytułu zbioru. To właśnie tytuł powinien intrygować, być rodzajem sugestii, z dużą dozą tajemniczości i wieloznaczności. Motyw drogi  jest jednym z najbardziej nośnych w lite­raturze. W tekstach właściwie wszystkich epok, drogę traktuje się w sposób dwojaki. Jest przestrzenią podróży, przygód, przemieszczania się, obserwacji, edukacji. Droga przedstawiona jako archetyp, jako symbol pozwala na dużo większe możliwości interpretacyjne. Staje się drogą prowadzącą w głąb siebie, jest często próbą dotarcia do istoty świadomości i podświadomości. Co nie jest bez znaczenia w twórczości poetyckiej, literackiej. “W drodze” jest odbiciem przeżyć autorów, wędrówką w głąb duszy, jak nazywali ją romantycy, źródłem satysfakcjonującym zarówno ich samych , wydawców, jak i czytelników.
Almanach wydano ze środków Urzędu Miejskiego w Kruszwicy , a wydawcą jest Centrum Kultury i Sportu „ Ziemowit” w Kruszwicy. Wiersze przeczyta Mieczysław Franaszek.